Jak chronić dom przed włamaniem?

Większość włamań do domów jednorodzinnych odbywa się przez okna. Jak się przed nimi ustrzec?

W jak największym stopniu utrudnić włamywaczowi dostęp do wnętrza. Każdy z Nas obawia się czasem włamania - obawiamy się o własne mienie, jak również bezpieczeństwo naszych najbliższych. Tyle wokół słychać o bezwzględnych włamywaczach, którzy tylko czyhają, aby móc wedrzeć się do naszego domu i ograbić z naszego majątku. Oczywiście, do wszystkiego trzeba podchodzić z dystansem, bo gdybyśmy mieli stale się ich obawiać, w ogóle nie opuszczalibyśmy naszych domów. Jednak nie ukrywajmy - włamania częściej zdarzają się w domach jednorodzinnych, które umiejscowione są na uboczu, niż w mieszkaniach w bloku.Dlatego warto zabezpieczyć się przed nimi w jak największym stopniu.

Jak to zrobić?

Wybierając okna decydujmy się na modele 2- lub 3- szybowe o grubości 30-50mm oraz kilka warstw folii PVB lub żywicy. Dzięki nim w razie rozbicia szyba nie rozpryskuje się, lecz kruszy się cały czas pozostając na swoim miejscu.Złodzieje często zamiast na rozbijanie szyby decydują się na uszkodzenie konstrukcji okna, dlatego ją również warto odpowiednio wzmocnić. Bardzo dobrym rozwiązaniem są stalowe wzmocnienia, a także klamka z kluczem, które skutecznie utrudnią manipulacje z zewnątrz.Dodatkowym zabezpieczeniem przed włamaniem są zewnętrzne rolety, które osłaniają okna nie tylko przed światłem, lecz również niepożądanymi gośćmi. Pamiętajcie również o oknach piwnicznych - często to właśnie one stają się celem włamywaczy, ponieważ są niewidoczne dla otoczenia.Nie możemy nie wspomnieć także o alarmie, którego czujniki również mogą zostać zainstalowane w oknach i drzwiach. Tak zabezpieczony dom z pewnością utrudni włamywaczowi dostęp do wnętrza. Nie gwarantujemy, że jest to w 100% skuteczny sposób, aczkolwiek warto zrobić wszystko co w naszej mocy, aby czuć się bezpiecznie we własnym domu.
Ładowanie strony
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.OK