Czy warto montować nawiewniki w oknach?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, po co właściwie w oknach znajdują się nawiewniki? Te niewielkie urządzenie przeznaczone do montażu w oknach mają za zadanie dostarczania do pomieszczeń niezbędnej ilości powietrza. Nie tylko my potrzebujemy go do oddychania – również nasz dom potrzebuje powietrza do prawidłowego funkcjonowania. Dzięki nawiewnikom unikniemy pleśni i zawilgoceń.

Na rynku dostępne są różne rodzaje nawiewników – jedne mają stałą, inne regulowaną wielkość otworu, który zapewnia prawidłowy obieg powietrza w pomieszczeniu. Regulować go możemy ręcznie, bądź też automatycznie. W ostatnim przypadku nawiewniki reagują na różnicę ciśnienia na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia oraz na wilgotność jaka w nim panuje.

Decydując się na nowe okna możecie Państwo od razu zamówić je w komplecie z nawiewnikami. Jest również możliwość zamontowania nawiewników w już zainstalowanych oknach. Powinny się one znajdować we wszystkich pokojach, jak również kuchni. W łazience nie są wymagane, ponieważ zimą z powodu dużej wilgotności, mogłyby pokrywać się szronem. Jeśli mieszkacie Państwo przy ruchliwej ulicy, koniecznie zdecydujcie się na nawiewniki ze zwiększoną izolacją akustyczną, ponieważ przez otwór nawiewu będzie również przenikać hałas.
Ładowanie strony
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.OK