Jak konserwować okna?

Kupiłeś  okna, zostały one zamontowane i teraz zastanawiasz się, co zrobić, by cieszyć się nimi jak najdłużej? Odpowiedź jest prosta – należy je odpowiednio konserwować. Oto kilka porad, jak konserwować poszczególny rodzaj okien.

Okna PCV – myjemy najlepiej miękką szmatką (bawełnianą) i wodą z niewielką ilością delikatnego detergentu. Może to być środek specjalnie przeznaczony do mycia okien PCV, preparat antystatyczny, bądź też płyn do mycia naczyń – doskonale usuwa wszelkie zabrudzenia i tłuste plamy. Unikajmy detergentów zawierających substancje żrące – kwasy, wybielacze i rozpuszczalniki, ponieważ możemy uszkodzić powierzchnię ramy.

Okna drewniane – podobnie jak wyżej – czyścimy szmatką wodą z dodatkiem delikatnego detergentu – najlepiej przeznaczonego do czyszczenia powierzchni drewnianych. Bardzo ważnej jest, by myjka nie była chropowata – łatwo uszkodzić powłokę lakierniczą na drewnianych ramach. Po umyciu okien należy nałożyć na ramy emulsję pielęgnacyjną do drewna. Czynność tę wykonujemy przynajmniej dwa razy w roku.

Okna aluminiowe – najlepiej myć je wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń, miękką i nierysującą powierzchni szmatką, lub gąbką. Po umyciu profile aluminiowe opłukujemy wodą i wycieramy do sucha miękką tkaniną. Do konserwacji najlepiej używać środków polecanych przez producenta, lub też produktów konserwujących stosowanych do karoserii samochodowych.
Ładowanie strony
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.OK